חגית אריאלי שיינפלד

רפואה אלטרנטיבית במושב ניצני עוז

עיסוי איורוודי לבריאות הגוף ואריכות ימים

מה עולה ברוחכם כשאתם שומעים את המילה עיסוי? פינוק? שלווה? רוגע? מה לגבי בריאות?אבייהנגה (Abhyanga), דהיינו עיסוי הוא שיטת טיפול חשובה באיורוודה, הן לאנשים בריאים והן  לאנשים הסובלים מבעיות בריאותיות ומותאם לכל אדם ואדם בהתאם למצבו וצרכיו הייחודיים. 

"זה אשר ישמור על שיגרה של עיסוי עם שמן יזכה לחיים נוצצים, מעיים נקיים, רקמות מלאות חיים וטהורים, חוזק גוף וצבע מרהיב, גוף מלא חיוניות, איטי להזדקן ויחיה עד מאה שנים" (אשטאנגה הרידיה)

בהודו מושרש העיסוי עמוק במסורת החיים, מרגע היוולדו של האדם ולכל אורך חייו. 

לעיסוי האיורוודי ישנן סגולות רפואיות רבות והוא פועל במישור הגופני ובמישור הרוחני גם יחד, ומסייע לגוף בריפוי עצמי. עיסוי מיטיב עם כל מערכות הגוף – הנשימה, העצבים, ההפרשה הפנימית, הדם, השרירים, השלד, העיכול, הלימפה והחיסון (מגביר ייצור כדוריות דם לבנות ונוגדנים).

ניתן לדמות את גוף האדם לעץ. אם נדאג להשקות את העץ על בסיס קבוע הוא יצמח לתפארת. באופן דומה, אם נדאג לשמן את גופנו באמצעות עיסוי איורוודי, ע"פ הטקסטים המסורתיים – נוכל ליהנות מחיים ארוכים ונטולי מחלות.

להלן פירוט חלק מהיתרונות הרבים של העיסוי האיורוודי:

 • הסדרת זרימת הפראנה (אנרגיית החיים) בגוף. זרימה טובה של פראנה ללא חסימות, מהווה מקור לבריאות פיסית ומנטלית ומקל על תהליך הנשימה
 • איזון שלושת הדושות (ואטה, פיטה וקאפה – האחראיות על תפקודי הגוף השונים)
 • הקלה על כאבים – כאבי שרירים, כולל הגדלת טונוס השריר וגמישותו וכן הקלה על כאבי מפרקים – ע"י שיפור אספקת הדם למפרקים, הפחתת הנוקשות והגדלת טווח התנועה
 • סיוע בסילוק רעלים (דרך זיעה ושתן) והגברת חילוף החומרים
 • שיפור עיכול (גזים, עצירות) והגברת תיאבון
 • הפגת עייפות
 • מסייע בעצירת הזדקנות מוקדמת – יש המכנים את העיסוי בשם "ג'אראהאר" שפירושו: מרחיק זיקנה, כיוון שמגביר את זרימת הדם, הלימפה וההורמונים.
 • צמצום קמטים והקניית מרקם חלק לעור
 • שיפור הראייה
 • איזון לחץ דם (גבוה/נמוך)
 • משרה שינה וחלומות טובים - בצ'אראקה סמהיטה נכתב כי אנשים הסובלים מנדודי שינה צריכים לקבל עיסוי ראש לפני השינה. ובמידת האפשר, גם עיסויי בכף הרגל ועמוד השדרה.
 • מגביר את יכולת ההסתגלות של הגוף לשינויי טמפרטורה ועוד.

חשוב להדגיש כי העיסוי האיורוודי, הוא כלי אחד מיני רבים ב"ארגז הכלים" של הטיפול האיורוודי, הכולל בין היתר גם הנחיות לאורח חיים ותזונה נכונה, שימוש בצמחי מרפא וטיפולי מגע נוספים.

 

מוזמנים להיטיב עם גופכם ונפשכם בעיסוי מכל הלב. (עיסוי לנשים בלבד!)

שלכם,

חגית אריאלי - שיינפלד

חגית אריאלי שיינפלד

ייעוץ בנוגע לתזונה ואורח חיים, צמחי מרפא וטיפולי מגע (עיסויים לנשים בלבד) ברוח האיורוודה - רפואה הודית מסורתית.

למי מתאים הטיפול האיורוודי?
הטיפול האיורוודי מתאים לכל אלו המעוניינים לשמר את בריאותם. וכן לסובלים מבעיות בריאות שונות במערכת העיכול, מערכת הנשימה, עודף משקל, בעיות עור, הפרעות שינה ועוד.

הטיפול מתבצע באמצעות מתן הנחיות ספציפיות לשמירה על אורח חיים ותזונה המעודדים בריאות, תוך שימוש בצמחי מרפא, טכניקות להפחתת סטרס, ניקוי וטיהור הגוף מרעלים וטיפולי גוף (עיסויים וכד'). עם זאת, כיוון שכל אחד מאתנו נבדל מחברו במבנהו הביוכימי ומגיב לעולם ולאתגרים שהוא מזמן, בדרכים שונות, לא יעלה על הדעת שההנחיות לאורח חיים ותזונה יהיו זהות או הטיפול במחלה יהיה אחיד לכל בני האדם. ייחודה של האיורוודה בין היתר, הוא בהתייחסותה הספציפית ומתן טיפול אינדיבידואלי וייחודי לכל אדם, בהתאם לטבע המולד שלו, צרכיו ואורח חייו – על פי אבחון אישי מקיף. כך גם שני אנשים, אפילו אם יסבלו מאותה מחלה, לעולם לא יזכו לטיפול זהה ע"י הרופא האיורוודי, כיוון שהטיפול מתמקד באדם ולא במחלה!.

מה כולל האבחון האיורוודי?
תשאול מקיף של שעה וחצי – שעתיים.
בדיקת דופק ולשון
המלצות לאורח חיים ותזונה – בהתאמה אישית
המלצות לצמחי מרפא (במידת הצורך)

בנוסף, ניתן ליהנות גם מיתרונותיו של העיסוי האיורוודי, שהינו בעל סגולות רפואיות רבות. העיסוי פועל במישור הגופני ובמישור הרוחני גם יחד, ומסייע לגוף בריפוי עצמי. עיסוי מיטיב עם כל מערכות הגוף – הנשימה, העצבים, ההפרשה הפנימית, הדם, השרירים, השלד, העיכול, הלימפה והחיסון (מגביר ייצור כדוריות דם לבנות ונוגדנים).
ניתן לדמות את גוף האדם לעץ. אם נדאג להשקות את העץ על בסיס קבוע הוא יצמח לתפארת. באופן דומה, אם נדאג לשמן את גופנו באמצעות עיסוי איורוודי, ע"פ הטקסטים המסורתיים – נוכל ליהנות מחיים ארוכים ונטולי מחלות.

מוזמנים ליצור עמי קשר ולהיטיב עם גופכם ונפשכם.

שם איש קשר: חגית

סיווגים

בטל

אתר אינטרנט לעסק שלך ב 99 ש"ח לחודש

מיוחד לקידום אורגני בגוגל

אתר אינטרנט מוזל

יראו שאתה הטוב ביותר