פתוח לרוח - אימון בגישה רוחנית

אימון וקואצ'ינג בתל אביב יפו

כח המחשבה.

השליטה על חיינו בידינו. בעבודתי עם מאומניי עולים שוב ושוב ששה יסודות מרכזיים שהם מבחינתי התשתית להבנת היקום בו אנחנו חיים ומתוך כך להבנתנו אנו, כוחנו ויכולותינו. להערכתי, אדם אשר מבין ומכבד את העקרונות הללו והופך אותם לחלק ממנו ומחייו, מוצא עצמו במקום של איזון, שלווה פנימית ותקווה תמידית...

בימים הקרובים אציג בפניכם עקרונות אלו, כל אחד בפני עצמו, לעיונכם ושימושכם. כולי תקווה שישרתו אתכם בהצלחה בדרך לאיזון גוף-נפש. אתם מוזמנים כמובן להגיב, לשאול, להוסיף וגם להתנגד. הכל מתקבל ברוח טובה ובאהבה. 

ששת העקרונות הקוסמיים לחיים מלאי הרמוניה: 

עקרון ראשון – כח המחשבה. 

רבות דובר על כוחה של המחשבה. כולנו מכירים משפטים כמו – "מחשבה מייצרת מציאות"
אבל למה הכוונה בעצם? המחשבה שלנו היא למעשה אנרגיה המותמרת מרעיון למציאות קיומית. 
מהטמה גנדי אמר – "שים לב למחשבותיך הן הופכות למילותיך, שים לב למילותך, הן הופכות למעשיך" ואני מוסיפה- "שים לב למעשיך כי הם מספרים את סיפור חייך..." 

כוח המחשבה הוא כוח מיוחד במינו שכאשר לומדים להשתמש בו נכונה הוא הופך לכלי רב עצמה. כשאתה שולט במחשבותיך לתועלתך תוכל להווכח גם כיצד בו בעת העולם סביבך משתנה יחד עמך. 

במוח האנושי מתקיימים תהליכים עצביים שתפקידם לקלוט שדרים מחמשת החושים. המוח מתרגם את המידע החושי הזה לתהליכים מחשבתיים דבר המפעיל את המערכת הנוירולוגית שמשפיעה על הגוף, הרגשות ובהמשך- ההתנהגות. במלים אחרות, המוח מעבד את האנפורמציה שהוא קולט ומתרגם אותה לחוויה. 

כל חוויה מורכבת משלושה חלקים: מחשבה, רגש, התנהגות. יש קשר סיבתי הדוק בין מחשבה לרגש ובין רגש להתנהגות. מתעוררת מחשבה ובעקבותיה נוצר רגש שמוביל להתנהגות מסוימת. ברגע שמשנים את המחשבה משתנה גם הרגש שמלווה אותה מחשבה וכתוצאה מכך משתנה גם ההתנהגות. 

מחשבה יוצרת מציאות כמו נבואה שמגשימה את עצמה. בדומה לחוק המשיכה- דברים דומים נמשכים אחד לשני. אנרגיה מטבעה מושכת אליה אנרגיה דומה כך שברגע שאנחנו חושבים על משהו, אנו יוצרים תהודה אנרגטית המושכת אלינו את אותם דברים עליהם אנו חושבים ובהם מתמקדים. 

לכל אחד מאיתנו ישנן חוויות ממסיטואציות בחיים בהם חשבנו על מישהו והוא בדיוק התקשר או חלף בדרכנו, שלא הפסקנו לחשוש ממשהו ודווקא הוא אירע לנו, או לחילופין- שדמיינו שוב ושוב מצב בו היינו חפצים והוא התרחש בסופו של דבר. מן הסתם אין כאן מקריות... 

אז מה בעצם אפשר לעשות כדי להשתמש במחשבה ככוח חיובי ומניע? 

לאחר שמאתרים (בעבודה של התמודדות במקום ההדחקה שרבים וטובים מאיתנו בוחרים בה) את הדפוסים המנטליים המעכבים אותנו ומבינים כי כמעט כולם הינם אשליה שבחרנו להצמד אליה, אנו צריכים לפעול לשנות את התכנים המצויים במוחנו- המחשב הפרטי שלנו. אנו צריכים להוציא את ה"צ'יפ" המנטלי המעכב ולהכניס במקומו אחד חדש, תומך וחיובי. 

כיצד עושים זאת בפועל? 

הדרך הפשוטה אך גם היעילה ביותר היא בעזרת דמיון מודרך. הדמיון המודרך עוזר למעשה לשנות את אותם אמונות/דפוסים/מחשבות לא יעילים בחיינו, שנטמעו בנו מסיבות שונות ולהחליף אותם בחדשים, המתואמים ספציפית לנו ומשרתים במדוייק את הצרכים האמיתיים שלנו.
את הדמיון המודרך רצוי לעשות בתור התחלה בעזרתם של מדריכים/חברים כמו גם בעזרת הקלטות שמע המדריכות את המעוניין ביעילות. בהמשך או גם במקביל ניתן לעשות דמיון המודרך בכוחות עצמנו, בכל רגע נתון במהלך היום בהן המחשבות הלא תומכות מופיעות. זאת נעשה בעזרתן של "מנטרות" חיוביות. כגון: "אני מוכן להכניס לחיי תפיסות ואמונות חדשות שמתואמות עם האני האמיתי שלי", "אני אוהב ומקבל את עצמי בדיוק כפי שאני", "אני מוכן לשחרר את הפחד ולבטוח בעצמי" ,"אני אוהב להיות עצמי ומקבל את גופי, את משקלי, את גובהי, את המראה שלי, את המיניות שלי כפי שהם." ועוד כהנה. 

כח המחשבה מלמד אותנו איך לקחת אחריות על חיינו ולהבחין כיצד אמונותינו ומחשבותינו מתגלמות בעולם הפיזי וכיצד ניתן לגרום להתרחשויות נעימות ומספקות יותר בכוח המחשבה בלבד.
כך אנו מובילים את מחשבותינו ולא הן אותנו. השליטה על חיינו בידינו. אף אחד לא יכול לקחת מאתנו את היכולת הזו, בדיוק כשם שאף אחד לא יכול להכנס לראשנו חוץ מאיתנו, אם לא ניתן לו...

 

מצרפת כאן את ה"דמיון מודרך" שכתבתי והקלטתי ליוטיוב- להרגעות ואיזון פנימי. אשמח לתגובות. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=JoGYWHzfKdM

 

נטלי נוי כהן- אימון בגישה רוחנית לאיזון גוף נפש. 

פתוח לרוח - אימון בגישה רוחנית

נטלי נוי כהן מאמנת בגישה רוחנית לאיזון גוף-נפש.
הגישה משלבת בין הקוגנטיבי לרגשי והרוחני.
בשונה משיטת האימון המוכרת, באימון מסוג זה ההתמקדות איננה רק בהשגת התוצאה הרצויה אלא שמה דגש משמעותי על התהליך עצמו. בדרך זו מושגת ההבנה השורשית כי אין מקריות בחיינו. המתאמן לומד לזהות מה בתוכו משך אליו ארוע מסוג כזה או אחר המתרחש בחייו ולהבין כי הוא "הוזמן" על ידי חלק בו שצריך ללמוד ולהתפתח מארוע זה, קשה ככל שיהיה. לפיכך, באימון נתמקד בשאלה מה בתוכנו משך את הארוע החיצוני? איזה גורם ממנו התעלמנו דורש את תשומת ליבנו באמצעות הארוע? מה בא הארוע הזה ללמד אותנו? והחשוב מכל – מה הפוטנציאל החיובי שבארוע זה? כלומר – כיצד נוכל להפוך את החסרון ליתרון? לאחר עבודה על היבטים אלו נוכל להגיע למטרות ולצרכים האמיתיים שלנו ולא רק לאלו שחשבנו שנכונים לנו.

שם איש קשר: נטלי נוי כהן

סיווגים

בטל

אתר אינטרנט לעסק שלך ב 99 ש"ח לחודש

מיוחד לקידום אורגני בגוגל

אתר אינטרנט מוזל

יראו שאתה הטוב ביותר