פתוח לרוח - אימון בגישה רוחנית

אימון וקואצ'ינג בתל אביב יפו

חמלה.

אפקט המראה. מה שהאחר מעורר בנו. 

החגים מביאים עימם שמחה גדולה- משפחה, חברים, פינוקים וצחוקים, אך יחד איתם עולים וצפים מעל פני השטח גם רגשות פחות נעימים שנדחקו זמן מה ובדיוק עכשיו מוציאים את ראשם המכוער ומציצים החוצה. רגישויות למיניהן, קנאה, עצב, פחדים, בדידות, כעס- הכל צף ועולה בערבוביה ותמיד במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון. 
למעשה אין דבר כזה "הזמן הנכון" או "המקום הנכון", שכן כל מה שצריך לקרות קורה, כי זה בדיוק הזמן שנבחר על ידינו ועל ידי היקום להתמודדות עם המצב המסוים... 

האנשים שאנחנו פוגשים בדרך, אם קרובים או רחוקים והתחושות שהם מעוררים בנו הינם למעשה מתנות שהיקום מחלק לנו. האינטראקציות עימם משמשות לנו דרך לשיפור ותיקון העצמי שלנו ולהגברת מודעותנו הנפשית והרוחנית. האתגר כיצד לעבור את החומה המפרידה בינינו לבין האדם האחר נקרא – "אפקט המראה"- כלומר היות האדם האחר, המראה שלנו עצמנו. ההתנגדות שהוא מעורר בי נובעת למעשה משתי התרחשויות שהמראה מייצרת- מראה ישירה או הפוכה. 

במקרה הראשון, ההתנגדות כלפי אותו אדם נובעת מכך שיש תוכנה באופיו או בהתנהגותו שדומים מאוד לתכונה באופיי שקשה לי איתה. כבר אמרו חז"ל- "כל הפוסל במומו פוסל"... שכן, בכל פעם שהתנהגות של אותו אדם מוציאה אותנו מאיזון רגשי או מנטאלי, הדבר מתרחש כיוון שיש קשר בין אותה תכונה או צורת התנהגות שלו למשהו הקיים באופיינו אנו. 
במקרה השני, ההתנגדות כלפי האחר נובעת מ"מראה הפוכה"- אותו אדם מתנהג בצורה שאנו איננו מרשים לעצמנו להתנהג בה, כיוון שכך אנו רגילים/מחונכים וכדו', אותה תכונה מעוררת בנו אי שקט, חרדה או כעס בשל חוויות עבר שעדיין לא השלמנו עימן. 

נראה לי כי עכשיו יותר מתמיד, חשוב שנתמודד עם התחושות שאותם אנשים מעוררים בנו, שלא נברח מההתמודדות כפי שכבר עשינו כל כך הרבה פעמים בעבר. התמודדות זו איננה פשוטה כיוון שהיא דורשת ממך להסתכל היטב פנימה על עצמך וזה הדבר שכולנו נמנעים מלעשות. יותר קל להסתכל על האחר, לראות בו את הקלון, הכיעור, האכזבה... עלינו לקחת על עצמנו באמת ובתמים להביט בתוכנו ולהשתחרר מכל ניסיון להצטדקות, להיות כנים ולאפשר לעצמנו לחשוף מתוכנו תכונות ומצבי חוסר איזון הקיימים באופיינו אנו. לאחר מכן להודות לעצמנו על שאפשרנו לעצמנו באמת לגדול.

ברגע שנביט בעצמנו ומה התעורר בנו מול אותה סיטואציה עם אותו אדם ובאמת נתמודד עם המראות שנראה בתוכנו, יקל עלינו להסתכל בהמשך על אותו אנדיבידואל ולהתנהל איתו בחמלה, כי נבין שהוא למעשה אנחנו...

נטלי נוי כהן- אימון בגישה רוחנית לאיזון גוף נפש. 

פתוח לרוח - אימון בגישה רוחנית

נטלי נוי כהן מאמנת בגישה רוחנית לאיזון גוף-נפש.
הגישה משלבת בין הקוגנטיבי לרגשי והרוחני.
בשונה משיטת האימון המוכרת, באימון מסוג זה ההתמקדות איננה רק בהשגת התוצאה הרצויה אלא שמה דגש משמעותי על התהליך עצמו. בדרך זו מושגת ההבנה השורשית כי אין מקריות בחיינו. המתאמן לומד לזהות מה בתוכו משך אליו ארוע מסוג כזה או אחר המתרחש בחייו ולהבין כי הוא "הוזמן" על ידי חלק בו שצריך ללמוד ולהתפתח מארוע זה, קשה ככל שיהיה. לפיכך, באימון נתמקד בשאלה מה בתוכנו משך את הארוע החיצוני? איזה גורם ממנו התעלמנו דורש את תשומת ליבנו באמצעות הארוע? מה בא הארוע הזה ללמד אותנו? והחשוב מכל – מה הפוטנציאל החיובי שבארוע זה? כלומר – כיצד נוכל להפוך את החסרון ליתרון? לאחר עבודה על היבטים אלו נוכל להגיע למטרות ולצרכים האמיתיים שלנו ולא רק לאלו שחשבנו שנכונים לנו.

שם איש קשר: נטלי נוי כהן

סיווגים

בטל

אתר אינטרנט לעסק שלך ב 99 ש"ח לחודש

מיוחד לקידום אורגני בגוגל

אתר אינטרנט מוזל

יראו שאתה הטוב ביותר