הראל בן אליהו TAX PRICE

ראיית חשבון ברמת גן

תאום מס מי חייב לבצע ולמה?

תאום מס חייב לבצע כל מי שנוצרה לו בשנת המס יותר מהכנסה אחת ממשכורת, פנסיה או קיצבה המשולמת באופן קבוע כל חודש.

מטרת תאום המס היא לאפשר למס הכנסה לגבות את המס הנכון, כאשר יש לשכיר כמה מקורות הכנסה חודשיים המשולמים באופן קבוע במהלך השנה והמשלמים אינם מודעים להכנסתו הנוספת של השכיר משאר המקומות מלבדם.

אחוז תאום המס הינו אומדן ולרוב המס הנגבה מכל מקומות העבודה גבוה מסכום המס המתברר בסוף השנה. מה היוצר כדאיות לבצע בדיקת זכאות להחזרי מס מרשות המיסים.

תאום מס היא דרישה של רשות המיסים לבצע שקיפות של כל מקורות ההכנסה ממשכורות קיצבאות או פנסיה שיש לאדם בשנת המס. גם אם קיימת תקופה מצומצמת ולא סדירה (כדוגמת חודש בלבד, בו מתקבלים סכומים מכמה מקומות במקביל) עדיין קיימת חובת ביצוע תאום המס מול הרשויות.

תאום מס ניתן לבצע באופן עצמאי והחל משנת 2018 מתאפשר הדבר באמצעות אתר מס הכנסה של רשות המיסים. אפשרויות נוספות לביצוע תאום מס הינם הגעה עצמאית למשרד פקיד השומה במקום המגורים, ביוע תאום מס אצל אחד המעסיקים המשלמים משכורת (מעביד עיקרי) או הסתייעות באיש מיקצוע כדוגמת רואה חשבון, אשר מחובר למחשב מס הכנסה ומסוגל לבצע עבורך את תאום המס בו במקום. (חשוב להצטייד בכל תלושי השכר האחרונים הם כדי שניתן יהיה לאתר מס' תיק ניכויים של המשלם / המעסיק - עבורו יופקו אישורי תאום המס)

חשוב לציין שמי שאינו מבצע תאום מס והוא חייב על פי החוק אזי הוא עובר על החוק וחשוף לתביעות קנסות ברורים או דרישות מסוימות לגילוי הכנסות ככל שיידרש לכך מרשויות המס.

בסוף שנת המס, בד"כ עם קבלת טופסי 106 ממקומות העבודה או ממשלמי הפנסיה / קיצבה, מומלץ לבצע בדיקה לאיתור מס שנגבה ביתר. בדיקה כזאת מתאפשרת ע"י שימוש במחשבונים של רשות המיסים (ראה/י אתר רשות המיסים) או בסיוע איש מיקצוע אשר יגיש עבורכם את בקשת ההחזר בתמורה לעמלה. ברוב מקרי תאום המס מתקבלת תוצאה חיובית לבדיקת החזר המס וזאת מהעובדה שפקיד שומה שומר לעצמו את הזכות, לקבוע אחוז גביית מס גדולה מהקרוב הנידרש (במועד הפקת אישורי התאום בתחילת השנה).

החזר המס ככל שהיא קיימת על פי בדיקה, איננה חוזרת באופן אוטומטי מרשויות המס אלא דורשת פנייה באמצעות טופס ייעודי מיוחד ובצרוף המסמכים המתאימים.

 

מאמר זה אינו מחליף ייעוץ ספציפי

אין בו משום התחייבות לקביעת תוצאות ביצוע תאום מס או החזר מס המבוצע באופן עצמאי על ידי הקורא ועל אחריותו בלבד.

הראל בן אליהו. רואה חשבון

הראל בן אליהו TAX PRICE

רואה חשבון.
טיפול שוטף בעצמאים וחברות, ייעוץ עסקי, ייעוץ מס.
החזרי מס הכנסה לשכירים

שם איש קשר: הראל

סיווגים

בטל

אתר אינטרנט לעסק שלך ב 99 ש"ח לחודש

מיוחד לקידום אורגני בגוגל

אתר אינטרנט מוזל

יראו שאתה הטוב ביותר