תומכת לידה, ליווי הריון ולידה

מחיר : 3000 2850 ₪
פרטים נוספים:

אז מהי דולה- תומכת לידה?

דולה בא מיוונית "אישה משרתת אישה" , השם קצת חוטא למשמעות העמוקה של ליווי הדולה.

הדולה תומכת הלידה מלווה את האשה עם בן/בת  הזוג מההריון ומכינה אותם לקראת הלידה, בעולם המערבי בו התרחקנו מהשבט התומך והמלווה ואין כבר אוהל אדום שמיועד רק לנשים ובו הן חוות את כל שלבי הפוריות בצפייה באמותיהן/  אחיותיהן/ דודתם וכך מגיעות ללידה כשהן כבר חוו לידה כצופות מהצד, מכירות את הריח, את הקולות ואת החוויה מקרוב. היום בעידן המודרני רוב היולדות מגיעות ללידה שלהן שזו הפעם הראשונה שהן בחוויה שכזו.

לכן הדולה נכנסת לתפקיד של האשה החכמה של השבט שליוותה את הנשים במהלך שלבי הריון, עם ידע בתזונה על ההריון, צמחי מרפא, תרופות מסורתיות לטיפול בסימפטומים שיכולים להופיע בהריון, שיטות לעזור לעובר להגיע למנח אופטימלי לקראת הלידה, שיטות לזירוז טבעי במידת הצורך ותמיכה בכל שלבי הלידה. הדולה גם מסייעת לאם ותינוקה בהנקה הראשונית ובתחילת הדרך של ההורות.

לדולה מוסמכת יש ארגז כלים מכובד מתחומים שונים: רפלקסולוגיה לתמיכה בלידה, נקודות לחיצה בשיאצו, דמיון מודרך, ארומתראפיה, הומאפתיה, פרחי באך ושלל הצעות לתנועתיות בלידה.

היא מכירה את המהלך הפיזיולוגי של הלידה ואת האפשרויות העומדות בפני יולדת שמגיעה לחדר לידה.

היא מלווה את הזוג מהשבוע ה30 בממוצע מקיימת איתם מפגשי הכנה בהם מדברים על הרצונות שלהם, על הפחדים שלהם, על כל האפשרויות הקיימות, דרכי התמודדות עם הצירים, הנקה, טיפול ביילוד.

ברגע שמתחילה הלידה הם מתקשרים והדולה עוזרת להם להבין באיזה שלב הם נמצאים, עד מתי כדאי למשוך בבית לפני שהולכים לחדר לידה, מהם סימני אזהרה במידה ומופיעים וממשיכה איתם לחדר לידה בעיסוי במגע, בדמיון מודרך ובכל מה שנחוץ עבורם במהלך הלידה. 

למה דולה?

ממחקרים עולה כי נשים שילדו עם דולה, לידותיהן היו קצרות יותר, השתמשו פחות במשככי כאבים תרופתיים, פחות נזקקו לניתוחים קיסריים, לידות מכשירניות והתערבויות רפואיות. הן חשו פחות חרדה בזמן הצירים, האמינו שהתמודדו כהלכה עם תהליך הלידה וחשבו שלצירים הייתה השפעה מעצימה על רגשותיהן כנשים. הן היו מחוברות יותר לתינוקיהן, הניקו יותר ותינוקותיהן היו בריאים יותר. מחקרים מוכיחים כי נשים שנעזרו בדולה סבלו פחות מדיכאון אחרי לידה, חרדה והערכה עצמית נמוכה. הן חשו שהן מתמודדות היטב עם המעבר להורות ודיווחו על שביעות רצון ואפילו שיפור ביחסים הזוגיים.

מוצרים

יסמין אדמון דולה ומדריכת הכנה ללידה, רפלקסולוגית בכירה

שלום שמי יסמין אדמון, אמא למעיין, לביא ושליו.
אני דולה - תומכת לידה, רפלקסולוגית בכירה ונטורפתית

​N.D​ העוסקת בתחום ההריון והלידה מ2007.
מרצה ומרכזת קורס הכשרת דולות ומדריכות הכנה ללידה באילת במסגרת ניהול פלוס והקריה האקדמאית קרית אונו, מלמדת רפלקסולגיה במכללת רידמן.
את הכשרתי כדולה עברתי במכללת רידמן בשיתוף עם המרכז הישראלי להריון ולידה.
אני מאמינה שהלידה היא חוויה מופלאה שאפשר ללמוד ממנה על תעצומות הנפש שלך כאישה ומשם לצמוח עם תעצומות הנפש שלך כאם.
כפי שאני רואה זאת, בחוויה משמעותית זו אפשר וכדאי לחזק את הזוגיות והשיתוף של בן הזוג שלך בחווית הלידה ומשם להגיע להורות חזקה יותר כזוג. בפגישות הכנה שאני עושה עם זוג שאני מלווה, אנו מכינים את הבסיס הנפשי- רגשי ללידה מעצימה וחוויתית, רוכשים כלים פיזיים ומנטליים לקראת תהליך הלידה.

אני מאמינה כי כל לידה - הבאת נשמה חדשה לעולם צריכה ויכולה להיות חוויה מרגשת ומשמחת מאין כמוה, כל לידה מביאה איתה לידה מחודשת של אם, של אב, של משפחה חדשה.

בעת הזו, בה התרחקנו מהתרבות השבטית בה כל ההריון והלידה הייתה מלווה בתמיכה נשית משפחתית מ"החמולה", ליווי שהיה עוד בתקופת הפריון, החיבור הזוגי וההתעברות. בעקבות התרחקות זו, נשים זקוקות לאשה שתלווה אותן, שתתמוך, שתרגיע, תכוון, שיהיה לה הביטחון והידע על תהליך הלידה. שתאמין ותעזור להן להאמין בגופן היודע ללדת.

אני רואה בתפקיד זה כשליחות חשובה וזכות גדולה ללוות, לתמוך ולהעצים נשים ברגעים המרגשים והמופלאים של לידת חיים חדשים לאוויר העולם.

אני אשמח ללוות אתכם בחוויה המופלאה של ההריון ובלידה .
יסמין אדמון - דולה - תומכת לידה באילת והערבה

052-4764039

10% הנחה לחברי הרשת שלי.


שם איש קשר: יסמין אדמון

סיווגים

וידאו:

בטל

אתר אינטרנט לעסק שלך ב 99 ש"ח לחודש

מיוחד לקידום אורגני בגוגל

אתר אינטרנט מוזל

יראו שאתה הטוב ביותר