עורכת דין ליאת עזריאל

עורכי דין בראשון לציון

חשיבות סעיפי הביטוח בהסכמים מול ספקים, קבלנים ולקוחות

בכל התקשרות מסחרית עם ספקים, חשוב לכלול סעיפים ביטוחים בתוך החוזה, שיגנו עליכם ועל העסק - מדוע זה חשוב?

גם כאשר מנהלים עסק מוצלח ומשגשג, אי אפשר להיות שאננים ויש צעדים שצריך לנקוט כדי להגן על העסק. לא את כל המכשולים והקשיים ניתן לצפות מראש ולא עם כולם ניתן להתמודד בקלות, אך בכל הקשור להתקשרויות חוזיות עם ספקים, אתם כבעלי העסק צריכים להגן עצמכם ועל העסק מפני תביעות ונזקים.

 

סעיפי הביטוח בהסכמים מסחריים מול ספקים

סעיפי ביטוח קיימים כמעט בכל חוזה מסחרי מצוי. כדי להגן על העסק, כדאי לברר מהן הדרישות של חברת הביטוח שלכם ולהתייעץ עם עורך דין לגבי הכללת סעיפי הביטוח בהסכמים מסחריים מול ספקים.

סעיפי הביטוח בהסכמים מסחריים מול ספקים צריכים לעמוד בדרישותיה של חברת הביטוח המבטחת את העסק ועל כן יש לוודא שהתחייבותכם כלפי הספק כפי שנקבעה בחוזה, לא סותרת את מגבלות הביטוח וחושפת את העסק שלכם לתביעות עתידיות.

במקרים מסוימים, בעלי עסקי נוטלים על עצמם אחריות החורגת מגבולות האחריות כפי שנקבעו בפוליסה שרכשו. כך ארע במקרה שהגיע לטיפולי כאשר חברה נתנה ללקוח התחייבויות בחוזה ביניהם, אשר אינן עומדות בקנה אחד עם היקף הכיסויים שיש לחברה בפוליסות הביטוח שלה.

מדוע?

כי החברה הייתה בלחץ ולא רצתה לאבד את הלקוח ולכן הסכימה לחתום על החוזה מולו כאשר מנכ"ל החברה היה סמוך ובטוח כי פוליסות הביטוח של החברה מכסות את העסקה.

בפועל, החברה נתבעה ע"י הלקוח שלה בגין נזק שנגרם כאשר החברה טענה כי יש לה פוליסות ביטוח רחבות והפנתה את הלקוח אל חברת הביטוח שלה אשר דחתה את הלקוח מן הטעם שלא קיים כיסוי בפוליסה.

בסופו של דבר, הלקוח תבע ישירות את החברה מכח התניות החוזיות שהעניקה לו החברה בחוזה הביטוח ואת סכום הפיצוי שילמה מכיסה מאחר וכאמור לעיל, לא היה כיסוי ביטוחי.

במקרים מסוג זה, אני דואגת לוודא מול בעל העסק, האם הוא יודע כי ההתחייבות החוזית שנתן אינה מכוסה תחת הפוליסה או לחילופין, האם בחר לקנות סיכון לטובת הוצאת העסקה לפועל.

כך או כך, תמיד יש לדאוג לצמצם למינימום את החשיפה של העסק לתביעות עתידיות שלא יוכל לעמוד בהן.

על כן תמיד אני ממליצה לבעלי עסקים להתייעץ לפני מתן התחייבויות חוזיות בהסכמים ולוודא שהתחייבותנו עומדות בתנאי פוליסות הביטוח של העסק.

מלבד הביטוח שאתם עורכים לעסק, חשוב לעגן בחוזה גם את חובתו של הספק לרכוש פוליסות ביטוח ולוודא קבלת אישור ביטוח מחברת ביטוח מוכרת במדינת ישראל שיכלול בתוכו, בין היתר, התייחסות לביטוח חבות כלפי צד שלישי, ביטוח אחריות מקצועית ובמקרים מסוימים גם ביטוח חבות מוצר (הכל בהתאם לעסקה הספציפית) כדי לכסות בין היתר מקרים של נזקים כתוצאה משימוש במוצר שרכשתם מהספק.

כמו כן, מומלץ לעגן בחוזה שביטוחי הספק יירכשו על חשבונו למשך כל תקופת ההתקשרות בין הצדדים, ובחלק מן המקרים, גם לאחר סיום החוזה לתקופה שתיקבע בחוזה על פי חוק ההתיישנות או דרישות אחרות.

הכללת סעיפי הביטוח בהסכמים מסחריים מול ספקים נועדה להגן על שני הצדדים, ולמנוע הפסדים כספיים ונזק אשר יכולים לפגוע בעסק ולהטיל עליכם אחריות כבעליו.

האמור לעיל אינו מובא כתחליף לייעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. בכל מקרה מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מעורך דין מומחה בתחום.

 

משרד עורכת דין ליאת עזריאל 

לפגישת ייעוץ צור קשר עם משרדנו: 
azriel.law.29@gmail.com 

http://www.azriel-law.com

 

 

 

 

עורכת דין ליאת עזריאל

שלום, נעים להכיר!
אני ליאת עזריאל, עורכת דין יצירתית המעניקה לכם שקט נפשי
בעלת משרד עצמאי לעריכת דין בתחום הנזיקין, ביטוח, ומשפט עסקי-מסחרי.
משרדי ממוקם בראשון לציון ובתל אביב אך אני מופיעה בכל הארץ.
האני המאמין שלי -
הלקוח הוא ליבו של העסק, אני פועלת למען הלקוח ולטובתו בלבד.
אני מלווה את הלקוח יד ביד, בין אם המדובר בתחום העסקי - פועלת בשיתוף פעולה מלא של הלקוח, אני לא רק מכינה עבורו הסכם מול ספק/קבלן/עובד/לקוח, אני דואגת להסביר לו את כל המשמעויות הנלוות להסכם, עורכת עבורו את סעיפי הביטוח הרלבנטיים לפי סוג ההתקשרות, מסבירה לו את ההשלכות המשפטיות בכל סוג התקשרות (בים אם מתקשר מול קבלן כח אדם או קבלן שירותים - מה ההבדל ביניהם וכו'), מצמצמת את הסיכונים אליהן עתיד להחשף.
ובין אם המדובר בתביעת נזיקין - מלווה אותו שלב אחר שלב, מה לעשות בכל שלב, מגיעה עמו גם לוועדות רפואיות במידת הצורך, פועלת בשיתוף פעולה מלא עמו וזאת עד להשגת התוצאה המיוחלת.
אני מתנהלת בשמו ולמענו מול חברות ביטוח, רשויות, בתי חולים, בתי ספר וכל גורם רלבנטי אחר.

למה לבחור בי?
איתי תשנו טוב בלילה!!
אני מעניקה לבעלי עסקים פתרון מקיף וכולל לבעיותיהם במקום אחד !
אני מסייעת לבעלי עסקים לערוך הסכמים מול ספקים/לקוחות/עובדים בצורה הכי בטוחה שאפשר על ידי ייעוץ משפטי המותאם לעסק הרלבנטי ועל ידי כך שאני משלבת את ניסיוני הרב בעולם הביטוח ובעולם המשפטי ומעניקה להם ערך מוסף באמצעות שילוב של ייעוץ ביטוחי וייעוץ משפטי גם יחד, תחת קורת גג אחד, מבלי להתפזר בין מספר בעלי מקצוע. כך שבעל עסק הבוחר בי, מקבל קודם כל אותי, בזמינות מירבית ובמעטפת כוללת המעניקה לו שקט נפשי בכל התחומים.
אני עושה זאת על ידי מתן ייעוץ משפטי שוטף לעסקים, עריכת הסכמים וניהול מערך ביטוחי העסק (חבות מעבידים, ביטוח צד שלישי, אחריות מקצועית וכיו"ב).

אני גם עוזרת לאנשים אשר נפגעו בגופם או ברכשום הן מתאונה כלשהי והן מרשלנות רפואית וכן להורים לילדים שנפגעו בתאונות (בגן, בבי"ס, בגינה, בבית וכיו"ב) לפלס דרכם בסבך הבירוקרטי מול הרשויות וחברות הביטוח להשיג את המגיע להם על פי דין, אני עושה זאת על ידי ייעוץ והכוונה ופניה בשמם לגורמים הרלוונטיים.

אני עושה זאת בצורה מופלאה כיוון שאני מכירה את עולם הביטוח, אני מגיעה ממנו וייצגתי בעבר חברות ביטוח, כך שאני יודעת מה הצד השני דורש ומסוגלת להגיע לתוצאות מיטביות.

תחומי העיסוק של המשרד:

• הסכמים מסחריים
• ייעוץ משפטי שוטף לעסקים
• ייעוץ וניהול תחום הביטוח בעסק.
• נזקי גוף – תאונות דרכים, תאונות תלמידים, תאונות כלליות
• נזקי רכוש – נזקים לדירות ולעסקים

מוזמנים להיכנס לדף העסקי שלי בפייסבוק או בלינדקאין ולהוריד מדריך בנושא "דגשים להכסכם בטוח שיגן עליך", מדריך בנושא התנהלות נכונה לאחר תאונת דרכים ומאמרים נוספים בתחומי עיסוקיי -

https://www.facebook.com/azriel.liat.law/?modal=admin_todo_tour

https://www.linkedin.com/in/liat-azriel-15436558/

מוזמנים לתאם עמי פגישת ייעוץ ללא התחייבות על כוס קפה–

נייד: 054-5589117
טל'פקס: 03-9508059
דוא"ל: Azriel.law.29@gmail.com
כתובת: ויניק 29, ראשון לציון ומגדל מידטאון תל אביב, קומה 47
שם איש קשר: ליאת עזריאל

קבוצות נטוורקינג

סיווגים

בטל

אתר אינטרנט לעסק שלך ב 99 ש"ח לחודש

מיוחד לקידום אורגני בגוגל

אתר אינטרנט מוזל

יראו שאתה הטוב ביותר