עורכת דין ליאת עזריאל

עורכי דין בראשון לציון

מי זכאי לתבוע פיצויים במקרה של תאונת דרכים?

מה קובע חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים לגבי זכאות לתביעת פיצויים וממי תובעים את הפיצוי?

אם נבחן מי זכאי לפיצויים עקב תאונות דרכים לפי חוק הנפגעים לתאונות דרכים, הרי שיש בחוק הגדרה ברורה. חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975, מגדיר נפגע כ"אדם שנגרם לו נזק גוף בתאונת דרכים" ומחריג מקרים של פגיעת איבה. כלומר, אין קשר כלל לאשמה וגם הנהג הפוגע והנהג הנפגע יכולים לתבוע פיצויים, מלבד חריגים לחוק.

הזכאות לתבוע פיצויים בתאונות דרכים לפי חוק הנפגעים לתאונות דרכים, נתונה אם כן לשני הצדדים – הנפגע והפוגע. לפי הגדרות החוק גם התלויים בנפגע, כגון בני משפחה, יכולים לתבוע פיצויים גם אם הנפגע עצמו אינו זכאי להם.
עם זאת, החוק מחריג את המקרים הבאים: מי שגרם לתאונה במתכוון, מי שנהג ללא רישיון בתוקף, מי שנהג ללא רשות, מי שנהג למטרות ביצוע עבירה, מי שנהג ללא ביטוח ומי שהתיר לאחר לנהוג ברכבו ללא ביטוח מתאים.

את הפיצוי ניתן לתבוע בגין כל נזק המוגדר כנזק גוף (גם נזק נפשי) אשר נגרם עקב התרחשות התאונה, בהליך הנחשב מהיר ופשוט. את היקף הפיצויים קובעים לפי מספר קריטריונים, וביניהם: גיל הנפגע, כאב וסבל, מידת הפגיעה בכושר ההשתכרות של הנפגע, אחוזי נכות והוצאות רפואיות עתידיות.

ממי ניתן לתבוע את הפיצויים?
הגורם האחראי לפיצוי במקרים של תאונות דרכים לפי חוק הנפגעים לתאונות דרכים, אלו חברות הביטוח של הנפגעים. כפי שצוין קודם, ככלל, גם אדם אשר נהג במהירות מופרזת או ביצע עבירת תנועה ותוך כדי גרם לתאונת דרכים, רשאי לתבוע פיצויים מחברת הביטוח ללא קשר למידת האשמה בכפוף לקיומה של פוליסת ביטוח חובה תקפה.
אולם, מה קורה אם לא ניתן לתבוע פיצויים מחברת הביטוח, מכיוון שזהות הנהג הפוגע לא ידועה (לדוגמא:"פגע וברח") או שהגוף המבטח נמצא בחדלות פירעון?
במצב כזה אפשר להגיש תביעה לפיצויים מהקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים (קרנית), שיוסדה על ידי המדינה במטרה לפצות נפגעי תאונות דרכים במקרים בהם לא ניתן לקבל את הפיצוי מחברת הביטוח.

מי יפצה (אם בכלל) נהג אשר נסע ללא ביטוח חובה והוא עצמו נפגע קשה בתאונת דרכים?! מי יפצה את הנוסע אשר נסע עמו ברכב ונפגע?!
תשובות לשאלות אלו ולרבות אחרות תוכל למצוא במדריך מתנה - להתנהלות נכונה לאחר תאונת דרכים
#_הקלק #_על #_התמונה #_שבסוף #_הפוסט.

האמור לעיל אינו מובא כתחליף לייעוץ משפטי והוא מהווה מידע כללי בלבד ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. בכל מקרה של תאונת דרכים מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מעורך דין מומחה בתחום.

ליצירת קשר פנה למשרדנו Azriel.law.29@gmail.com
או ישירות דרך העמוד העסקי בפייסבוק

 

עורכת דין ליאת עזריאל

שלום, נעים להכיר!
אני ליאת עזריאל, עורכת דין יצירתית המעניקה לכם שקט נפשי
בעלת משרד עצמאי לעריכת דין בתחום הנזיקין, ביטוח, ומשפט עסקי-מסחרי.
משרדי ממוקם בראשון לציון ובתל אביב אך אני מופיעה בכל הארץ.
האני המאמין שלי -
הלקוח הוא ליבו של העסק, אני פועלת למען הלקוח ולטובתו בלבד.
אני מלווה את הלקוח יד ביד, בין אם המדובר בתחום העסקי - פועלת בשיתוף פעולה מלא של הלקוח, אני לא רק מכינה עבורו הסכם מול ספק/קבלן/עובד/לקוח, אני דואגת להסביר לו את כל המשמעויות הנלוות להסכם, עורכת עבורו את סעיפי הביטוח הרלבנטיים לפי סוג ההתקשרות, מסבירה לו את ההשלכות המשפטיות בכל סוג התקשרות (בים אם מתקשר מול קבלן כח אדם או קבלן שירותים - מה ההבדל ביניהם וכו'), מצמצמת את הסיכונים אליהן עתיד להחשף.
ובין אם המדובר בתביעת נזיקין - מלווה אותו שלב אחר שלב, מה לעשות בכל שלב, מגיעה עמו גם לוועדות רפואיות במידת הצורך, פועלת בשיתוף פעולה מלא עמו וזאת עד להשגת התוצאה המיוחלת.
אני מתנהלת בשמו ולמענו מול חברות ביטוח, רשויות, בתי חולים, בתי ספר וכל גורם רלבנטי אחר.

למה לבחור בי?
איתי תשנו טוב בלילה!!
אני מעניקה לבעלי עסקים פתרון מקיף וכולל לבעיותיהם במקום אחד !
אני מסייעת לבעלי עסקים לערוך הסכמים מול ספקים/לקוחות/עובדים בצורה הכי בטוחה שאפשר על ידי ייעוץ משפטי המותאם לעסק הרלבנטי ועל ידי כך שאני משלבת את ניסיוני הרב בעולם הביטוח ובעולם המשפטי ומעניקה להם ערך מוסף באמצעות שילוב של ייעוץ ביטוחי וייעוץ משפטי גם יחד, תחת קורת גג אחד, מבלי להתפזר בין מספר בעלי מקצוע. כך שבעל עסק הבוחר בי, מקבל קודם כל אותי, בזמינות מירבית ובמעטפת כוללת המעניקה לו שקט נפשי בכל התחומים.
אני עושה זאת על ידי מתן ייעוץ משפטי שוטף לעסקים, עריכת הסכמים וניהול מערך ביטוחי העסק (חבות מעבידים, ביטוח צד שלישי, אחריות מקצועית וכיו"ב).

אני גם עוזרת לאנשים אשר נפגעו בגופם או ברכשום הן מתאונה כלשהי והן מרשלנות רפואית וכן להורים לילדים שנפגעו בתאונות (בגן, בבי"ס, בגינה, בבית וכיו"ב) לפלס דרכם בסבך הבירוקרטי מול הרשויות וחברות הביטוח להשיג את המגיע להם על פי דין, אני עושה זאת על ידי ייעוץ והכוונה ופניה בשמם לגורמים הרלוונטיים.

אני עושה זאת בצורה מופלאה כיוון שאני מכירה את עולם הביטוח, אני מגיעה ממנו וייצגתי בעבר חברות ביטוח, כך שאני יודעת מה הצד השני דורש ומסוגלת להגיע לתוצאות מיטביות.

תחומי העיסוק של המשרד:

• הסכמים מסחריים
• ייעוץ משפטי שוטף לעסקים
• ייעוץ וניהול תחום הביטוח בעסק.
• נזקי גוף – תאונות דרכים, תאונות תלמידים, תאונות כלליות
• נזקי רכוש – נזקים לדירות ולעסקים

מוזמנים להיכנס לדף העסקי שלי בפייסבוק או בלינדקאין ולהוריד מדריך בנושא "דגשים להכסכם בטוח שיגן עליך", מדריך בנושא התנהלות נכונה לאחר תאונת דרכים ומאמרים נוספים בתחומי עיסוקיי -

https://www.facebook.com/azriel.liat.law/?modal=admin_todo_tour

https://www.linkedin.com/in/liat-azriel-15436558/

מוזמנים לתאם עמי פגישת ייעוץ ללא התחייבות על כוס קפה–

נייד: 054-5589117
טל'פקס: 03-9508059
דוא"ל: Azriel.law.29@gmail.com
כתובת: ויניק 29, ראשון לציון ומגדל מידטאון תל אביב, קומה 47
שם איש קשר: ליאת עזריאל

קבוצות נטוורקינג

סיווגים

בטל

אתר אינטרנט לעסק שלך ב 99 ש"ח לחודש

מיוחד לקידום אורגני בגוגל

אתר אינטרנט מוזל

יראו שאתה הטוב ביותר