הסכם זיכיון - לא רק דמי זיכיון! ממה להיזהר

בהסכם זיכיון, הזכיין משלם לבעל הזיכיון (בדרך כלל רשת עם מוניטין ומותג מצליח) סכום מסויים ובתמורה נהנה מהזכות להשתמש בכל המוניטין של המותג.

לכאורה מדובר בהסכם טוב לשני הצדדים - הזכיין לא צריך להשקיע שנים בלבנות מותג מוכר, לחדור לשוק, הון על תקציבי פרסום וכו' ובעל המותג לא צריך להשקיע בהקמת חנות/מסעדה/בית עסק חדש, עם כל הסיכונים הכרוכים בכך אלא ישר מתחיל לקצור את הפירות בלי קשר לשאלה האם העסק מצליח או לא.

עם זאת, חשוב לשים לב שהסכמים אלו מנוסחים תמיד על ידי בעל המותג ולטובתו ולכן על הזכיינים להעזר בעו"ד הבקיא בתחום שיגן עליהם מהמלכודות שכמעט תמיד קיימות בחוזים מסוג זה.

עלויות - טעות נפוצה של זכיינים היא חישוב הכדאיות לפי מחיר דמי הזיכיון והתעלמות מהעלויות הנוספות שהסכם הזיכיון מטיל על הזכיין. כך לדוגמא, זכיין של עסק מתחום המזון הופתע לגלות שעל פי החוזה (עליו  הוא חתם ללא ליווי עו"ד) הוא מחוייב לרכוש את כל חומרי הגלם מהרשת והרשת רשאית לשנות את המחיר לפי שיקול דעתה. וכך, חודשים ספורים לאחר שחתם על ההסכם, שילם את הזיכיון והשקיע עשרות אלפי שקלים בשיפוץ העסק והכשרת עובדים - גילה כי עלויות המזון עלו בעשרות אחוזים והרווחיות של העסק נשחקה לחלוטין.

מעונינים לקרוא טיפים נוספים - כנסו לאתר המשרד בכתובת http://www.gbalaw.co.il/">http://www.gbalaw.co.il/

*שימו לב - האמור בפוסט זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו אלא מהווה מידע כללי בלבד, אין להסתמך עליו והוא אינו יוצר יחסי עו"ד- לקוח.

 


מוצרים ושירותים

+ לשירותים שלנו + למוצרים נוספים

גלעד בר-עמי משרד עורך דין

קיבלתם חוזה ארוך ומתיש מלקוח/ספק? עומדים בפני עסקה גדולה/צירוף שותף וחוששים להתקדם בלי חוזה- אין דאגה. עם שנות ניסיון רבות ועשרות עסקים בדיוק כמוכם נוכל להפוך את החשש להזדמנות.
משרד בוטיק העוסק אך ורק בתחום המסחרי ומציע מגוון שירותים משפטיים לעסקים מכל הסוגים (חברות, שותפויות, עמותות ועוסקים רשומים ופטורים).

בין השירותים המוצעים: ניסוח חוזים (עברית ואנגלית) לרבות חוזי רכש, חוזי שירותים, חוזי תחזוקה, חוזי שיתוף פעולה, הסכמי שותפים והסכמי מייסדים.

בנוסף, אייעץ ואנסח עבורכם את תנאי השירות, מדיניות הפרטיות והצגת המוצרים והשירותים באתר האינטרנט שלכם כך שיעמדו בדרישות החוק והפסיקה.

כמו כן אייעץ לכם בצליחה מכשולי הרגולציה העומדים בפני העסק שלכם.

10% הנחה לחברי הרשת שלי.


שם איש קשר: גלעד בר-עמי , Gilad Bar-Ami

קבוצות נטוורקינג

סיווגים

בטל

אתר אינטרנט לעסק שלך ב 99 ש"ח לחודש

מיוחד לקידום אורגני בגוגל

אתר אינטרנט מוזל

יראו שאתה הטוב ביותר