ליאת מוזס, יועצת זוגית, מגשרת, מאמנת אישית

טיפול זוגי ומשפחתי ברמת גן

מדוע בני זוג בוגדים? בואו נדבר על זה!

מדוע בני זוג בוגדים? בואו נדבר על זה!
==========================
 
בן זוג הבוגד אינו מתכוון בכוונה תחילה לפגוע בבן/ת זוגו שאוהב אותה או שאהב אותה בעבר.
 
הבגידה מגיעה ממניעים אחרים לגמרי.
 
בראש ובראשונה, אני רוצה להגיד שבגידה לא חייבת להיות רק במערכת זוגית לא טובה, ישנן בגידות שיכולות לקרות גם במצבים שהמערכת הזוגית בבית פחות או יותר מאוזנת.
 
 
מה קורה שם?
==========
מדוע בני זוג בוגדים? בואו נדבר על זה!
==========================
 
בן זוג הבוגד אינו מתכוון בכוונה תחילה לפגוע בבן/ת זוגו שאוהב אותה או שאהב אותה בעבר.
 
הבגידה מגיעה ממניעים אחרים לגמרי.
 
בראש ובראשונה, אני רוצה להגיד שבגידה לא חייבת להיות רק במערכת זוגית לא טובה, ישנן בגידות שיכולות לקרות גם במצבים שהמערכת הזוגית בבית פחות או יותר מאוזנת.
 
 
מה קורה שם?
==========
בדרך כלל בן הזוג הבוגד רוצה לשבור שיגרה. לעתים השגרה האישית הופכת לשיגרע אישית.
 
 
פורקן – לשכוח מהצרות, צורך באדרנלין שיופרש ויגרום לחיות, שמחה וריגושים, פרפרים בבטן, מתח חיובי שכזה, לקבל קצת אנרגיה לחיים.
כאשר השיגרה הופכת לשיגרע, מרגישים עייפים, תשושים, מסורבלים, שחוקים מהחיים, מגידול הילדים ופרנסת הבית.
 
 
לעתים מנסים על ידי הבגידה להחזיר חיוניות עצמית ו/או בטחון עצמי שאולי ירד עם השנים (כפועל יוצא של בלאי פיזי ). הרצון להרגיש כמו בגיל העשרה, חופשי, משוחרר מדאגות, צעיר בנפש, קליל, לא מחוייב ומאוד ספונטני במחשבות ובמעשים.
 
 
אצל הגברים
=========
יכולה הבגידה להתרחש כשהם חשים שהתבגרו וצריכים הם את החיזוקים החיצוניים מנשים צעירות. חיזוקים לכך שהם עדיין מושכים ועדין רלוונטים מבחינה פיזית, לעתים חרף אבדן של אחד ההורים או שניהם, הפחד מהמוות, מהגיל המתקדם, מהווה רצון לחזור לנעורים ואף לרצות להיות במחיצתה של אישה צעירה, לעתים יכולה להיות גם בגיל הבת שלהם.
 
 
לא מעט גברים נתקפים חרדות עקב בעיות פיזיות שכיחות של הגיל, בעיות המשליכות על יכולת כוח הגברא.
 
 
לעתים נעזרים באמצעים מלכותיים לשפוך אור על המצב ולעתים מוסיפים את "טעם" החיים לדעתם, על ידי מאהבת צעירה.
 
 
גברים רבים הנמצאים בזוגיות עם אישה שתלטנית, אשר "מחפשת" אותם כל היום ומנסה להכתיב כללים, לדעת היכן בן זוגה, עם מי מדבר, מה עשה ומתי עשה, מרגישים שרוצים להינצל מאותה זוגיות, אף על פי שאותם גברים מאוד אוהבים את בת זוגם השתלטנית ולעולם לא יעזבוה, אך רצונם הוא "להילכד" בתוך אישה אחרת שכביכול תציל אותם מבת זוגם השולטת. סוג של מפלט.
 
 
בואו נקרא לילד בשמו: גברים רבים מחפשים  ריגושים בשל היותם גברים וזה טבעם. לצוד טרף, לחפש, להרגיש טווס – גבר גבר.
 
טווס הפורש את כנפיים לכל הצדדים נחשב לצייד הטרף ה"גברי" ביותר בממלכת החיות.
 
 
גבר שלא מקבל מספיק סקס בבית, עלול למצוא עצמו מהר מאוד במיטה אחרת. (איני מכלילה את כל הגברים וכמובן שלכל כלל יש יוצא מן הכלל).
 
כשאתם רבים ואת עושה לו "ברוגז" ארוך במיטה- את מסתכנת בכך שישלים את החסר במיטה אחרת. למעשה את נותנת לעצמך "גול" עצמי והשאלה הנשאלת בדיעבד, היא: "איפה הייתי וכמה הוא אשם".
 
אצל נשים
 
=======
סימני התבגרות, קמטים, נטיה להשמנה לאחר לידות, שיער שיבה המופיע לראשונה יכול לעורר "שוק" ותחושה של "אישה" במלוא מובן המילה. המחשבה ש"את" עוברת ממצב של בחורה למצב של אישה בשלה, לעתים משפיעה על הרצון להרגיש עדיין נחשקת, מבחוץ.
 
הרצון להרגיש רלוונטית, מחוזרת, סקסית ומושכת.
 
 
לעתים ההרגשה שאת "אמא" עלולה לגרום לאישה להרגיש אאוט סיידרית, לא רלוונטית, מבוגרת, לא בעניינים, מצב שיכול להוביל לחיפוש מחזר בחוץ, מישהו שיגרום לה להרגיש אישה חושנית, סקסית, פחות "אמא", יותר מאהבת ומושכת.
 
לרגע, הרצון לצאת מהרוטינה של בית-עבודה- ילדים ובן זוג שלא תמיד מבין לליבה. לרגע לחפש מפלט מהדאגות, לנקות את הראש והכי חשוב, להרגיש נחשקת ומאתגרת.
 
 
נשים רבות שלא מקבלות מחמאות או תשומת לב מבן זוגן ומרגישות כי הן מובנות מאליהן בבית, נשים שבשעת התייחדות, הגבר לא משקיע הרבה בעינוג האישה, נשים שלא מצליחות להגיע לסיפוק (אורגזמה) מבן זוגן, מסיבות כאלו ואחרות, לעתים מסתגלות למצב ומרגישות ממורמרות, המרמור עלול להוביל אותן מהר מאוד לחפש בחוץ ו/או חוסר ההגעה לסיפוק תמידי ביחסי המין – עלול להובילן לחפש סיפוק אחר ממישהו אחר.
 
 
אם ישנה בעיה – טפלו בה. אל תגיעו למצב קיצוני ואחר כך תשאלו היכן הייתם.
 
כמובן, ששחיקה זוגית, מביאה למצב שבני הזוג מרגישים שהם מובנים מאליהם האחד לשני ומפסיקים לטפח את הקשר, מה שאסור בתכלית האיסור ומה ה"תרופה" הראשונה שיש לנו כ"חדר מיון" ראשוני לטיפול בפצעים הכואבים?  בגידה, על כל סוגיה.
 
 
גברים ונשים כאחד
============
לעתים התחושה של הבנאליות בזוגיות, המין שהופך במהלך השנים להיות מסיונרי, חוסר פתיחות מינית בין בני הזוג לגבי פנטזיות עסיסיות, הרצון לממש פנטזיות מיוחדות עם מישהו/י חיצוני, פנטזיות שאולי לא שוחחנו עליהן עם בן/ת הזוג, מפאת כבוד או החשש שבן/ת הזוג לא ירצו לשתף פעולה עם הפנטזיות שלנו.
 
 
החיפוש בחוץ יכול להיות סוג של שבירת הרצון העז לשנות את חוקי המשחק.
 
 
תוצאות
======
ברוב המקרים, לא טובות. שכן החוויה העצומה של בגידה, הריגוש, המגע הזר שמעורר בנו יצרים וגורם לנו להרגיש כמו בני העשרה, היא ריגוש רגעי או לתקופה קצרה, אלא אם כן מדובר ברומן. כמה שטוב ונעים הוא, כך מסוכן הוא למי שחושש להיתפס על ידי בן/ת הזוג ואולי לאבד את משפחתו ואף יותר מזה.
 
 
סיבות רבות ומגוונות יש לבגידה, סוג הבגידה ותדירות הבגידה.
 
 
מניתי כאן על קצה קצהו של מזלג את המצבים השכיחים של רצון לבגידה ודווקא במערכות יחסים טובות.
 
 
ברור הוא שמערכות יחסים לא מאוזנות בין בני זוג, "שולחות" את בן/ת הזוג מהר יותר לחפש טרף קל.
 
 
מה אני מציעה?
=========
להנות והמון. אך השתדלו עם בן/ת  הזוג ואם כבר בגידה – זכרו שעידן האינטרנט והטלפונים הסלולרים עלולים להוות מקור להיתפס על "חם", שכן ניתן להצליב כל מידע דרך אלה.
 
 
עשו את הנכון ועשו בחכמה והכי חשוב,
 
 
הקשר שלכם עולה על שירטון – עשו לעצמכם טובה והגיעו לייעוץ זוגי.
 
 
חסכו מעצמכם מצב של הרס עצמי והרס זוגי וצאו לדרך במציאת פתרונות יצירתיים לממש את זוגיותכם.
 
 

ליאת מוזס,

יועצת זוגית, מאמנת אישית ומגשרת מוסמכת

אתר הבית: www.kesherzugi.com

ליאת מוזס, יועצת זוגית, מגשרת, מאמנת אישית

ליאת מוזס, יועצת זוגית מוסמכת, מגשרת מוסמכת, מאמנת אישית להצלחה. בעלת רקע אקדמי בפסיכולוגיה. רח' תלפיות 21, רמת - גן. שעות פעילות: 09:-21:00.


שם איש קשר: ליאת מוזס

סיווגים

בטל

אתר אינטרנט לעסק שלך ב 99 ש"ח לחודש

מיוחד לקידום אורגני בגוגל

אתר אינטרנט מוזל

יראו שאתה הטוב ביותר