נקיון המטבח לפסח - גירסת המקצוענים

תכל'ס את עיקר האנרגיה והכוחות שואב המטבח. כל הפרוייקטים ה"קטנים" שאנחנו מבטיחות לעצמנו שנעשה ושוכחות מהן - קיבלו את פסח על מנת לצאת לפועל.
חוץ מפינוי החמץ או/ו אטימתו במקום אחד, כל הדברים הכתובים כאן, יפים גם לשאר ימות השנה, כל אחד ע"פ זמנו הוא:



שטיפת רצפות
● במקום להשתמש בנוזל לשטיפת רצפות אפשר להוסיף לדלי המים חומץ, שמנקה מצוין ומגרש ריחות לא נעימים (ואין מה לדאוג, הריח שלו מתנדף במהירות).

● כדי שהבית יריח טוב טפטפו למי השטיפה כמה טיפות של מי ורדים, מרכך כביסה או שמן אתרי.

● כדי לחסוך את המאבק עם סמרטוט הרצפה, שכל הזמן נשמט מהמגב, קפלו את הסמרטוט לשניים ואז שוב לשניים וגזרו את הפינה (שהיא בעצם מרכז הסמרטוט). עכשיו הלבישו את הסמרטוט על המקל של המגב, והוא יישאר במקומו. נשאלת השאלה למה מראש לא מייצרים את הסמרטוטים עם חור באמצע וחוסכים לנו את כל העבודה הזאת.

פח האשפה
● כדי למנוע ריחות רעים בפח האשפה פזרו מתחת לשקית 2 כפות של סודה לשתייה. לאחר שתזרקו את השקית שפשפו את הפח בספוג רטוב - חומר הניקוי, הסודה לשתייה, כבר בפנים. שוטפים והפח כמו חדש. אם אתם חוששים מדליפת נוזלים משקית הזבל, הניחו בינה לבין הסודה ניירות עיתון.


שטיחים וריפודים
● יש לכם שטיחים, ריפודים או מרבץ של כלב שלא מריחים טוב? פזרו עליהם ביד נדיבה אבקת סודה לשתייה - אין כאן כמויות מדויקות, רק חשוב שהפיזור יהיה אחיד פחות או יותר. מחכים 40-20 דקות, ואחר כך שואבים או מנערים היטב.

● רוצים שהשטיחים והריפודים גם ייראו כמו חדשים? הנה מה שאני עושה (למדתי את זה מאמא שלי, שכנראה למדה מאמא שלה): מלאו דלי עד למחציתו במים והוסיפו לו כוס חומץ. ערבבו והברישו את השטיחים בתערובת. נכון הריח של החומץ לא משהו בהתחלה, אבל הוא מתנדף מהר והשטיחים והריפודים מחדשים את הצבע שלהם ונראים רעננים (בכלל, חומץ מחדש צבעים גם בבגדים).

הברקת חרסינות
● כדי להבריק אריחי חרסינה ערבבו מים ונוזל להברקת כלים במדיח ביחס של כף נוזל לכוס מים.


ניקוי שמן שנשפך
● כל מי ששבר פעם בקבוק שמן על הרצפה יודע עד כמה קשה לנקות את הכתם. כדי להתגבר על הבעיה פזרו שכבה עבה של קמח על השמן והמתינו כמה דקות עד שהקמח יספוג את השמן. כדי לשפר את הספיגה הזיזו מדי פעם את הקמח באמצעות מגבות נייר או מברשת. כעת אספו את הקמח עם מטאטא ויעה והשליכו אותו לפח. לסיום, רססו את המקום בחומר לניקוי חלונות, שפשפו את שאריות השמן והקמח ונגבו היטב.

קרשי חיתוך
● אם קרש החיתוך שלכם לא מריח משהו, שטפו אותו במדיח הכלים - הם יתנקו שם הרבה יותר טוב מאשר בשטיפה רגילה. אם אין לכם מדיח, הכינו משחה מסודה לשתייה וממעט מים ושפשפו אתה היטב את הקרש. השאירו את המשחה על הקרש כמה דקות ואז שטפו במים. חשוב במיוחד לנקות כך את הקרש לאחר חיתוך בשר.

כלי פלסטיק
● כדי לנקות כלי פלסטיק שומניים שימו על ספוג הניקוי כפית סודה לשתייה ושפשפו את הכלים היטב. אחר כך שטפו במים חמים.

הברקת כוסות
● רוצים כוסות (או קערות) מבריקות? ערבבו מים חמים (לא רותחים) וחומץ ביחס של 4 כוסות מים לכוס חומץ אחת, וטבלו בהם את הכוסות במשך כדקה. יבשו היטב, ויש לכם כוסות נוצצות. 

ניקוי סירים ומחבתות
● כלי בישול עם שאריות אוכל שמנוניות וחרוכות מעמידים אתגר ניקוי לא קטן. כסו את החלקים המלוכלכים בסבון כלים או אבקת כביסה ובמעט מים רותחים, והשאירו למשך הלילה. בבוקר הלכלוך יישטף בקלות. אחרי שתנסו את השיטה פעם אחת לא תתפתו יותר לקרצף שום דבר.

ניקוי כתמי תה
● בכלי קרמיקה המשמשים להכנת תה או קפה נוצרים במהירות כתמים כהים. כדי להיפטר מהם שפשפו אותם ברבע לימון תוך כדי סחיטת המיץ שלו. לניקוי יסודי טבלו את הלימון בקמח, שישפר את פעולת הקרצוף. לסיום שטפו את הכלי בסבון ובמים חמים.

● שיטה נוספת: מלאו במים את הכלי והוסיפו טבלייה לניקוי שיניים תותבות. המתינו 3-2 שעות, ושטפו את הכוס בסבון ובמים חמים. הכתמים הקל

 

 

 

 

המנקה הלאומית

המנקה הלאומית

החצר שלכם מלאה בדברים מיותרים?
הגינה התמלאה עד גדותיה בעשביית פרא-בר?
העצים נהנו מחורף שופע ואי אפשר לראות את האופק?
חדר מדרגות החירום מפוצץ בחפצי הדיירים ולא יכול לשמש בעיתות חירום?
זה ב ד י ו ק מה שאני עושה !
פינויים, מתיחות פנים קוסמטיות לחצרות, תיספורות לעצים וגינות ותיקוני צבע ומבנה.



הקדימו הזמנותיכם כי המועדים הפנויים הולכים ואוזלים.


שם איש קשר: אודליה

סיווגים

בטל

אתר אינטרנט לעסק שלך ב 99 ש"ח לחודש

מיוחד לקידום אורגני בגוגל

אתר אינטרנט מוזל

יראו שאתה הטוב ביותר