טיפול פסיכולוגי בילדים

מהו טיפול פסיכולוגי בילדים? למי זה מתאים? במה יכול לעזור? מתי לפנות לטיפול פסיכולוגי בילדים? ואיך זה מתבצע?

טיפול פסיכולוגי בילדים מצריך מהמטפל ידע רב במגוון נושאים הקשורים לילדים, משפחות, מערכות חינוך, הורות, התפתחות ועוד. 

חשוב מאד כי המטפל יהיה בעל הכשרה מתאימה ומקיפה בנושאים אלה, פסיכולוג קליני לילדים, עובד סוציאלי קליני, מטפל באומנות. 

הספרות המקצועית מצביע על ך כי כ 20% מהילדים סובלים מבעיה המצריכה טיפול פסיכולוגי, אך לצערנו אחוזים קטנים בהרבה זוכים לקבל את הטיפול המתאים. בניגוד לדעה רווחת בעיות רגשיות/ התפתחותיות, בעיות של ילדים לרוב אינן עוברות מעצמן ואף עלולות להחמיר עם השנים, במידה ואינן מטופלות כראוי.

הבעיות בהן טיפול פסיכולוגי יכול לעזור הן רבות ומגוונות: בעיות התנהגות, בעיות לימודיות, בעיות חברתיות, חרדה, דיכאון, שליטה בכעסים, ועוד.

הטיפול בילדים לרוב מתבצע תוך שימוש באמצעים שונים, המאפשרים לילד לבטא את עולמו הפנימי (רגשותיו ומחשבותיו), למשל- שימוש במשחקים, אומנות ועוד.

ברוב הטיפולים בילדים ישנו צורך בהדרכות הורים- פגישות עם ההורים לשם עידכון, התייעצות ורכישת כלים לעזרה לילד.

ישנן סגנונות טיפוליים שונים כגון: טיפול במשחק, טיפול במשחק, טיפול באמצעות ארגז חול, טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT).

מתי כדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי? הקריטריונים לפניה לטיפול פסיכולוגי אינם חד משמעיים או ברורים, עם זאת מומלץ לפנות להתייעצות כאשר תפקודו של הילד בבית או בסביבה נפגע (קשיים חברתיים, בעיות בבית הספר וכו), כאשר הילד או הוריו נמצאים במצוקה.

בכל מקרה אין בדברים אלה להחליף התייעצות עם איש מקצוע. בכל שאלה ניתן לפנות להתייעצות עם אנשי הצוות ממרכז רימון.

 

צוות רימון- מרכז מומחים לטיפול בילד ובמשפחה

0507211343

rimonclinic@gmail.com

www.rimonclinic.com

 

רימון- מרכז מומחים לטיפול בילד ובמשפחה

רימון- מרכז מומחים לילד ולמשפחה
במרכז אנשי מקצוע מובילים בתחומם המספקים שירותים מגוונים לילד ולמשפחה: טיפול פסיכולוגי לילדים | טיפול משפחתי | טיפול זוגי | הדרכת הורים | טיפול פסיכולוגי | ריפוי בעיסוק | קלינאית תקשורת | פיזיותרפיה
ברימון אנו מאמינים כי משפחה הינה מערכת אליה יש להתייחס מתוך ראייה כוללת ורחבה, לכן השירותים ברימון כוללים מגוון טיפולים על מנת לספק את הטיפול המיטבי למשפחה או לילד. אנו עושים כל שביכולתנו על מנת לספק את השירות המקצועי ביותר, תוך שמירה על אתיקה מקצועית ורמת שירות גבוהה וכמובן על טיפול יעיל המניב תוצאות ומביא לשינוי המבוקש. כל זאת באוירה משפחתית, ביתית, מכילה וחמימה .
הצוות ברימון כולל פסיכולוגים, מטפלים משפחתיים, מטפלים זוגיים, פסיכותרפיסטים ועוד, מנוהל ע"י דר' רחלי חיים דהן, MSW עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית וע"י אלעד דהן, MSW, עובד סוציאלי קליני, מומחה ומדריך בטיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים, ראש צוות במרפאה לבריאות הנפש לילדים ונוער.

את השירותים של רימון ניתן לקבל בפריסה ארצית.


שם איש קשר: אלעד

סיווגים

בטל

אתר אינטרנט לעסק שלך ב 99 ש"ח לחודש

מיוחד לקידום אורגני בגוגל

אתר אינטרנט מוזל

יראו שאתה הטוב ביותר