אנונימי

היית לי חברה שגרה אצלי במשך חצי שנה בערך אם אחותה מימנתי אותם בהכל אוכל,בגדים, שתיה, נסיעות, כספים,הכל ! ועוד המון פעמים שעזרתי לה כספית בסכומים משמעותיים ומעולם לא ביקשתי כלום חזרה כי אנחנו חברות זה מובן מאליו.. כעבור כמה זמן היה לה סכום גדול של כסף ואני בידיוק הייתי בהרבה חובות .. והיא בתור חברה הציעה לעזור .. חששתי מאוד .. לא לקחתי מעולם כספים מאיש והיא ממש התעקשה שאני יקח דחפה לי את זה גם בלי שארצה ונשבעה שלא רוצה חזרה את הכסף.. ועכשיו אנחנו לא בקשר רבנו כי היא שכבה אם בעלי.. והיא הולכת ומדברת על הכסף כאילו גנבתי לה וזה ממש לא ככה ! היא רוצה את זה חזרה והמעט שהיא הביאה לי זה לא רבע ממה שאני עזרתי והבאתי לה בכל הקשר הזה.. אז אני לא יודעת כי אם להתחשבן איתה על הכל זה יצא שהיא חייבת לי .. או שפשוט לוותר על מה שאני הבאתי ולהחזיר לה אפילו שאין לי כרגע.. אז להחזיר לה את הכסף או לא ??

  571 צפיות       3 תשובות       שתף
01 פברואר 2019

תשובות (3)

 • בית הקלפים של שחר
  ברור שלא להחזיר, חצופה !!!


  01 פברואר 2019 2:37
 • דרורית גלפז - יעוץ, גישור ופיתוח עסקים משפח...
  החברה רצתה להחזיר לך בעבור הנתינה שלך כחברה טובה. יתכן ולך קשה לקבל.....ומעדיפה לתת ממניעים שונים שכדאי לך להתבונן ולזהות. היא הרגישה חייבת לך. ברגע שאת מסכימה היא תרגיש טוב שהחזירה. למעשה את עושה לה טובה בהבנתך שהיא לא רוצה להרגיש חייבת. הלמידה היא שלך לגבי נתינה וקבלה. בעצם כל סיטואציה שאני מתלבטת ונרגישה קונפליקט פנימי זאת הזדמנות ללמוד על עצמי ולפרוץ תקרת זכוכית. בהצלחה


  01 פברואר 2019 8:53
 • דרורית גלפז - יעוץ, גישור ופיתוח עסקים משפח...
  והכי טוב זה להפגש ולתקשר. אם היא תבין אותך ואת תביני אותה ולא מתוך כעס ישתלם חשתיכן ולא תסחבו את התסבוכת הזאת. רק הבנה מביאה לפתיחת פלונטרים רגשיים. השאלה אם את מוכנה לתהליך של הבנה,סליחה לעצמך ולה. או לסחוב כעסים כי זה משפיע לרעה גם על מערכות יחסים אחרות גם אם זה לא נראה לעין.


  01 פברואר 2019 8:57

אפליקצית AskIt

האפליקציה שתחסוך לכם זמן וכסף

כל העסקים, כל העדכונים, כל השאלות אתכם בכל מקום