דגשים לניהול פיננסי

הנושא הפיננסי בניהול העסק, הוא נושא הדורש מקצועיות וניסיון. במאמר זה נשרטט דגשים לתשומת לב שייסיעו למנהל הפיננסי לשפר את ביצועיו ולסייע לעסק.

כללי

הנושא הפיננסי בניהול העסק, הוא נושא הדורש מקצועיות וניסיון. במאמר זה נשרטט דגשים לתשומת לב שייסיעו למנהל הפיננסי לשפר את ביצועיו ולסייע לעסק.

מערכת המידע

מידע מעודכן ומלא הוא כלי הכרחי בניהול העסק על אחת כמה וכמה בניהול הפיננסי. יש לדאוג שמערכת המידע בעסק תהא מעודכנת ותיתן תמונה מלאה ומפורטת ככל הניתן על הנעשה. יש לשים לב, שההוצאות מחולקות לפי נושאים ושניתן לזהות עלות ורווחיות של כל מחלקה וכל מוצר. על מנהל הכספים לדאוג שהדוחות הרלבנטיים יופצו בכל העסק ויהוו מכנה משותף לכל מקבלי ההחלטות. מידע הוא כמו אור השמש, הוא מחטא ומונע הצטברות של בעיות ובעזרתו ניתן לוודא שהעסק פועל בהתאם לרצוי.

ספקים והתמחרות

יש לבדוק את כל חשבונות הספקים ולוודא שהחיוב מתאים למוסכם עימם. יש לראות שהמחירים ותנאי האשראי אף הם בהתאם למוסכם. מעת לעת מומלץ לבדוק את המחירים בשוק ולראות שאנו משלמים בהתאם. בעת עסקה חדשה וגם לאחר שעובדים עם ספק לאורך תקופה מומלץ לקבל כמה הצעות מחיר ולבצע התמחרות בין הספקים.

תזרים מזומנים

יש להכין פעם בשנה תוכנית כספית שתכלול הכנסות , הוצאות ותזרים צפוי, מומלץ להשוות הבצוע לתכנית פעם ברבעון. מדי חודש יש להכין תוכנית תזרים מזומנים צפוי, עבודה על פי תכנית מאפשרת שליטה בהתנהלות הכספית.

זכויות חתימה

רצוי מאד שעל כל תשלום יחתמו שניים וזאת לצורך בקרה, אין להעניק זכויות חתימה לגורמי בקרה, כגון מנהל החשבונות וכו'.

התנהלות מול בנקים

הנושא החשוב ביותר בהנהלות מול הבנקים הוא יצירת אמון והעברת דוחות אמינים. אסור ליצור מצב שהבנק מופתע ותמיד, גם במצבי משבר, יש לעדכן את הבנק ולשתף אותו בבעייה. חשוב ביותר שהבנק ירגיש שהעסק בשליטה ושאנו יודעים ומגיבים למתרחש.

התנהלות במצב משבר

לפעמים העסק נקלע למשבר ומתחיל לצבור  פיגורים בתשלומים לספקים ולא לעמוד בהתחייבויות, במצב כזה אסור להתעלם מאלו שאתם חייבים להם ויש לדבר איתם ולהגיע להסדרים בהתאם לתחזית תזרים המזומנים של העסק.

גבייה

יש לשים לב ולתת דגש לנושא הגבייה, לא פעם משווקים מתקשים בגביה כי אינם רוצים לקלקל יחסים עם הלקוחות, בנושא זה אסור לוותר ולוודא שאם מישהו לא שילם את חובו או מפגר בתשלום, יש לכך סיבה מוצדקת.


המומחים של אורבר עומדים לרשותך לסיוע ולעצה בכל בעייה, וכן נעמוד לרשותך בייצוג העסק מול הבנק ככל שיידרש.

אורבר שירותי ניהול

טל: 077-5430734

נייד: 052-3504070

מייל: orbar@outlook.co.il

האתר שלנו: http://www.orbar.biz

תגובות


תמונת כיסוי של אורבר שירותי ניהול

אורבר שירותי ניהול

אורבר שירותי ניהול, הוקמה בשנת 2000, בניהולו של ברק טוביה - כלכלן ומנהל, בעל ניסיון עשיר של מעל ל-30 שנה בניהול חברות וגופים גדולים בארץ ובחו"ל, וייעוץ מקצועי לעסקים במגזר הפרטי והמוסדי.

אנו מעניקים לעסקים וארגונים בתחומים שונים שירותים של :

* ייעוץ וליווי עסקי

* ייעוץ וליווי פיננסי

* ניהול לז"ק והבראת עסקים

במסגרת שירותינו אנו מספקים ללקוחותינו ליווי מקצועי וצמוד בנושאים מגוונים - כל הדרך להשגת תוצאות, החל בגיבוש תוכניות עסקיות, דרך בדיקות כדאיות כלכלית ועד פתרון בעיות פיננסיות, ייצוג וטיפול מול הבנקים והבראת עסקים במשבר.


שם איש קשר: ברק

סיווגים

בטל

אתר אינטרנט לעסק שלך ב 99 ש"ח לחודש

מיוחד לקידום אורגני בגוגל

אתר אינטרנט מוזל

יראו שאתה הטוב ביותר