יורם פרקט

פרקטים בבת ים

איך מתקינים פרקטים בהנחה ?

איך מתקינים פרקטים בהנחה ? איזה סוגי פרקטים מתאימים להתקנת פרקט בהנחה ? האם כל אחד יכול לבצע התקנת פרקטים בהנחה ומה זה בעצם מאת מומחה לפרקטים יורם פרקט

איך מתקינים פרקטים בהנחה ?

 


השנים האחרונות הניפו את רצפות הפרקטים למינציה והפרקטים מעץ והביאו אותם לתודעה הציבורית אבל מה שלא יודעים זה איך להתקין פרקטים בפועל ומה דרוש לשם כך.  במאמר הזה נסקור בקצרה את מה שדרוש לצורך התקנת פרקטים, שיטות שונות להתקנת פרקטים והכי חשוב איך מתקינים פרקטים למינציה ואיך מתקינים פרקטים מעץ.

אם אנחנו מדברים על איך מתקינים פרקטים בהנחה צריך להבין שלרוב מדובר על הנחת פרקטים למינציה ולפעמים גם על הנחת פרקט תלת שכבתי מעץ. אולם פרקטים מעץ מלא חובה להתקין בהדבקה.

ראשית יש להבין כי יש שיטות שונות לסוגי פרקטים שונים.

התקנת פרקטים למינציה - היא מתבצעת על ידי חיבור לוחות פרקטים אחד לשני ללא הדבקה בהנחה צפה והיא השיטה הפופולארית ביותר כי מרבית הציבור קונה פרקטים למינציה אותם ניתן להתקין רק בהנחה כזו ללא הדבקה. פרקטים למינציה לא מדביקים אלא מניחים.

התקנת פרקטים בהדבקה או הדבקת פרקטים - מיועדת רק לפרקטים מעץ ולפרקטים תלת שכבתיים ודו שכבתיים שאף הם פרקטים שעשויים מעץ. לצורך הדבקת פרקטים יש חשיבות גדולה לסוג הדבק שמשתמשים והדבר דורש ידע ונסיון.

התקנת פרקטים במסמור. כשמה כן היא, פרקטים שמתקינים אותם באמצעות מסמור. שיטה זו הכי פחות נפוצה ומקובלת יותר לצורך התקנת דקים מעץ והרכבת פרקט עץ גושני.

הואיל והתקנת פרקטים למינציה היא המבוקשת ביותר נתמקד במידע איך להתקין פרקטים למינציה.

חוץ מהפרקטים למינציה שבחרתם, כדי להתקין פרקטים יש צורך במספר דברים נוספים:

1. פנלים לפרקט
2. ספוג כתשתית לפרקט
3. ספי גימור בכניסה לחדרים

בעניין פנלים לפרקטים ניתן לבחור בדרך כלל בין פנל בצבע הפרקטים לבין פנל לבן.

הספוג כתשתית לפרקט הוא פריט חובה כדי להתקין פרקטים למינציה והוא מונח מתחת לפרקט כשכבה מבודדת.

לגבי ספי גימור בכניסה לחדרים או כהפרדה בשטח גדול שיש צורך לחלק. מקובל להשתמש בספי אלומניום ויש מספר מצומצם יחסית של גוונים.

קיימים לא מעט בעלי מקצוע מתקיני פרקט שיודעים לבצע רק התקנת פרקטים למינציה ואין להם ידע וניסיון איך להתקין פרקטים אחרים, בהדבקה או בשיטות אחרות מורכבות יותר.
 
ניתן לומר שיצרני פרקטים למינציה ממקומות שונים ייצרו במהלך השנים האחרונות פרקטים למינציה עם כמה שיטות חיבור שונות בין לוחות הפרקטים באופן שהתקנת הפרקט בהנחה צפה עברה ועוברת שינויים מידי פעם. בגלל זה דגם פרקט למינציה ואותו סוג פרקט כיום יהיה צורך לבצע התקנת פרקט עם חיבורים שונים מאשר היתה התקנת הפרקט של אותו סוג ודגם  פרקט למינציה בעבר.
 
חשוב לדעת כי יש פרקט למינציה עם חיבור קליק, פרקט למינציה עם חיבור דאבל קליק בין הלוחות שלהם, פרקטים למינציה עם חיבור יוניקליק ופרקט למינציה חדיש בחיבור קפיץ. מתקין פרקטים מיומן ידע לבצע כל סוג של התקנת פרקט בכל שיטה ולכל סוגי החיבורים.
 
כדי לבצע התקנת פרקטים למינציה תוכלו כיום לאותה עבודה בדיוק הצעות מחיר שונות להתקנת פרקטים על ידי מתקיני פרקטים שונים זה מזה. ברור שכל מתקין פרקט כמו במקצועות אחרים, מעריך את  איכות ורמת העבודה שלו בצורה שונה וכתוצאה מכך המראה הסופי של הפרקט יהיה אחר והעמידות של הפרקט לאורך זמן שונה. 
 
כאן מתאים הפתגם שמה שיקר יוצא לפעמים בזול ומה שזול במיוחד יוצא לפעמים יקר וכדאי לזכור שהתקנת פרקטים מוצלחת זו עבודה חד פעמית שלא חוזרים עליה וקשה לתקן אותה.  אפשר למצוא מתקיני פרקטים חאפרים בלתי מקצועיים שיציעו לבצע התקנת פרקט בזול  ואפשר למצוא מתקיני פרקטים טובים שיבצעו התקנת פרקטים איכותית ברמה גבוהה.
 
לא תמיד משתלם לנסות להתקין פרקטים בזול לבד או להזמין מתקין פרקטים זול. אתם עלולים לגלות שלא עשו גימור יפה לאחר התקנת הפרקטים שלכם, שלא קיצרו דלתות משקופים כדי להתאים אותם במדויק לפרקט ולפנלים של הפרקט, שלאחר ביצוע התקנת פרקט רואים לפתע חיבורים מכוערים בין הלוחות ובין הפרקטים לבין הפנלים, ואפילו שבמשך יצוצו נזקים ובעיות שונות (ספים מתפרקים, לוחות פרקט שנפרדים אלה מאלה ועוד בעיות שהמשותף לכולם התקנת פרקט לא טובה). מתקין פרקטים איכותי בעל המלצות בדוקות ידרוש אולי מעט יותר במחיר עבור התקנת פרקט אבל בעיות כאלה לא יקרו אצלו וגם תקבלו אחריות על העבודה.
 
כדי לבצע התקנת פרקט למינציה יש צורך במספר מרכיבים קבועים חוץ מהפרקטים שבחרתם.  המרכיב הנילווה לפרקט למינציה תמיד הוא פנלים תואמים לפרקט ובנוסף יש צורך בספוג כתשתית מתחת לפרקט, בספי גימור ועוד.  מומלץ לברר האם התקנת הפרקט שהזמנתם כוללת אספקת כל הנדרש לביצוע התקנת הפרקט או המחיר עבור עבודה בלבד של התקנת פרקט.
 
לסיכום, נוכל לומר שמתקין פרקטים בעל מקצוע טוב יבצע התקנת פרקט ברמה גבוהה והתוצאה תיראה לעין ותישמר לאורך זמן טוב יותר. לכן יש חשיבות להתקנת פרקט איכותית ומקצועית.
 
 יורם פרקט מכירה והתקנה  טל: 050-9911998

ממייסדי הפרקטים בישראל

בעלים של חנות פרקטים באזור תעשייה בת-ים

רח' אהוד קינמון 29 מול טיב טעם

 © כל הזכויות שמורות ליורם פרקט מכירה והתקנה

ממייסדי הפרקטים בישראל

בעלים של חנות פרקטים באזור תעשייה בת-ים

רח' אהוד קינמון 29 מול טיב טעם

אתר פרקטים

יורם פרקט

עסק ותיק בענף הפרקטים משנת 1994. מכירה שיווק אספקה והתקנת כל סוגי הפרקטים למינציה ועץ לריצוף פנים. בחנות מבחר פרקטים ענק וייחודי כ 14 חברות למינציה שונות כ 500 צבעים של פרקטים למינציה כ 110 סוגי פרקט עץ טבעי ופרקטים עמידים במים. יעוץ חינם ושירות גם לבית הלקוח בפריסה רחבה. בניהולו של יורם פרקט בכיר מתקיני הפרקטים בישראל עם נסיון של 20 שנה. טל: 050-9911998 החנות באזור התעשיה בת ים רח' אהוד קינמון 29 מול טיב טעם

שם איש קשר:

סיווגים

בטל

אתר אינטרנט לעסק שלך ב 99 ש"ח לחודש

מיוחד לקידום אורגני בגוגל

אתר אינטרנט מוזל

יראו שאתה הטוב ביותר